نشست خبری فرماندار کردکوی با اصحاب رسانه

فرماندار کردکوی با تأکید بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی گفت:  نباید تلاش هایی که در نظام صورت می گیرد را نادیده گرفت زیرا همه دولت ها در تیم نظام اسلامی قرار دارند.


به گزارش النگ روستای زیبا:  مجتبی جمالی، فرماندار این شهرستان در نشست خبری که با حضور بیش از 50 خبرنگار خبرگزاری ها، مطبوعات و مدیران سایت ها و فعالان فضای مجازی برگزار شد، با تأکید براینکه تمام ارکان نظام اسلامی، مستقیم و غیرمستقیم با رأی و اراده مردم انتخاب می شوند، گفت: نظام جمهوری اسلامی برگرفته از اندیشه و تفکر امام خمینی (ره) است که ریشه در قرآن و دین مبین اسلام دارد. در این نظام الهی مردم، مسئولان نظام را با رأی و اراده خود انتخاب می کنند.

جمالی  با بیان اینکه مهم ترین رکن تغییر در جامعه، خواست مردم است، افزود: تأکیدات دینی و تجربه های تاریخی نشان داده است که هر تغییری به واسطه خواست مردم رقم می خورد.

فرماندار کردکوی با اشاره به تمایز انقلاب اسلامی نسبت به دیگر انقلاب ها و حرکت های مردمی گفت: در هیچ کجای دنیا نظامی دینی که مبتنی بر رأی مردم باشد، سراغ نداریم. اما انقلاب اسلامی ایران با این رویکرد شکل گرفته و خون های زیادی به پای آن ریخته شده است. امروز این انقلاب نیاز به پاسداری دارد و انتخابات یکی از فرصت هایی است که مردم می توانند در سرنوشت و آینده نظام، نقش خود را ایفاء کنند.


وی با بیان اینکه مردم در نظام اسلامی، حق انتخاب دارند، اظهار کرد: پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نسبت به دوره های گذشته، از تکثر و تنوع خوبی برخوردار است و همین مسئله می تواند موجب جلب مشارکت مردم شود.

جمالی به نقش رسانه ها در انتخابات اشاره کرد و گفت: رسانه ها باید نقش مردم را در انتخابات تبیین کرده و زمینه ساز حضور حداکثری باشند و در کنار این ها، باید شناخت درستی را به مردم برای انتخاب آگاهانه بدهند.

وی از رسانه ها خواست تا در ایام انتخابات برای جلب مشارکت حداکثری در پای صندوق های رأی تلاش کنند.

رئیس ستاد انتخابات کردکوی با بیان اینکه امانتداری در خبر مسئله مهمی است، تصریح کرد: حق الناس برای ما از زمان ورود یک فرد برای ثبت نام در انتخابات شروع می شود و همه دست اندرکاران انتخابات ملزم به رعایت آن هستند.

وی با بیان اینکه رسانه ها در انتشار اخبار باید به موثق بودن آن توجه کنند، گفت: در انتشار اخبار باید به منابع موثق اعتماد کرد تا اقدام رسانه به گونه ای نباشد که موجب مخدوش شدن آرامش و امید شهروندان و یا تصمیم گیری نادرست آنان شود.

فرماندار کردکوی با بیان اینکه نباید دستاورد دولت ها را تخریب نمود، خاطرنشان کرد: نباید تلاش هایی که در نظام صورت می گیرد را نادیده گرفت زیرا همه دولت ها در تیم نظام اسلامی قرار دارند. هرچند اگر نقدی هست لازم است که دلسوزانه گفته شود و در عین حال نباید از بیان دستاوردها غفلت کرد.
یعقوب محمودی چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 - 06:20 ب.ظ نظرات()