تبلیغات
النـگ روستــایی زیبــا
مصاحبه النگ روستای زیبا با مخترع بازی بیشه فریدون
"بیشه فریدون" بازی مناسب برای هرسنی

النگ روستای زیبا: بازی عبارت است از هرگونه فعالیت جسمی یا ذهنی هدفدار که بصورت فردی یا گروهی، انجام و موجب کسب لذت و برآورده شدن نیازهای کودک شود.

درباره بازی و نقش آن در پرورش جسم و روح ، پژوهش های زیادی انجام شده است و کارشناسان و پژوهشگران به این نتیجه روشن رسیده اند که بازی ، نیاز اولیه و ضروری کودکان است و هر چه امکان پرداختن آنها به بازیهای سالم و سازنده بیشتر باشد ،فکر و ذهن و جسم آنها بهتر پرورش می یابد و خصوصیت های اجتماعی آنها بهبود می یابد.

در بازی "بیشه فریدون" کودکان نقاط قوت و ضعف خود از جمله تمایل به فرمان دادن یا فرمان بردن، تهاجم یا تسلیم، اجتماعی بودن یا منزوی بودن و همچنین احساسات دوستانه یا خصمانه، افسردگی یا شادی، امیال و آرزوهای خود را از طریق بازی نشان می‌دهند. بازی، رشد عاطفی، اجتماعی ، جسمانی و ذهنی کودک را به همراه دارد.

مصاحبه النگ روستای زیبا با مخترع بازی بیشه فریدون

لطفا خودتان را برای خوانندگان ما معرفی کنید:

محمد مهدی کمالی ، متولد شهر کردکوی ، دارای مدرک کاردانی کامپیوترهستم.

شما چه بازی اختراع کردین؟

اسم این بازی بیشه فریدون نام دارد، که برگرفته از نام قدیم منطقه کردکوی است.

بازی که با عث میشود تا دل یک شهروندی بیشه فریدون( کردکویی) به عشق و یاد سرزمین زیبا و باستانی اش تمیشه بتپد.


مشخصات بازی شما چیه:

این بازی از 12 خانه اصلی و در درازا 7 خانه و نیز 3 خانه فرعی می باشد.که مفهوم سال به دوازده ماه است.و جالب است بدانید در خانه 16 به دوراهی بالا بلوک میرسیم که نام یکی از محله های شهر کردکوی است.

در روند بازی ،بازیکن  باید به پرسشهایی پاسخ دهد که از دل تاریخ و فرهنگ همین منطقه بیرون آمده ،که با جواب دادن به آن با تاریخ و جغرافیای و فرهنگ و آداب رسوم مردم تمیشه آشنا میشود.

آیا در ساخت این بازی از فرهنگ منطقه استفاده کرده اید؟اگر جواب شما مثبت است لطفا نام ببرید

بله ، در ساخت بازی بیشه فریدون کوشیدم آن دسته از فرهنگ های که در آبادانی و پایداری هرجامعه متمدن مورد نیاز است استفاده کنم تا این فرهنگ ها در ذهن بازیکن ملکه شود.

فرهنگ های چون: پایداری میهن، اجتماعی،تاریخی،گردشگری، کتابخوانی،ورزشی،  بیمه،مالیات،دوستی،سپرده گزاری،امدادی، محیط زیست، و غیره....

(به ادامه مطلب توجه کنید)

مهم ترین مزایای بازی شما چیست؟

جالب است بدانیدیکی از مزایای با ارزش این بازی ایرانی(بیشه فریدون) بسته های فرهنگی ارزشمندآن است.که دران بازیکن با قطب های مهم سرزمین چون مراکزفرهنگی و آموزشی،بانکی،مراکز درمانی،ورزشی ومراکز تولیدی مثل کارخانه ها آشنا میشویم.

فرهنگ سازس شما در بازی چگونه است؟

فرهنگ سازی در بسته های طراحی شده این بازی از راه پند و اندرز نیست بلکه تمرین عملی و مستقیم است که اثر بخشی آن چند صد برابر است.برای نمونه هنگامی که بازیکن متوجه شود سرمایه بیمه عمر او چقدرمی تواند در بازی جهت پیروز شدنش نقشه داشته باشد،او ارزش واقعی بیمه عمر را درک خواهد کرد.

بازی شما برای کدام گروه سنی می باشد؟

این بازی رو همه گروه های سنی می توانند انجام بدن از 6 سال به بالا می توانند بازی کنند.

هزینه تولید بازی شما چقدر شد و هربسته قیمت آن چقدر است:

هزینه اولیه آن در حدود 3 میلیون می باشد. و هر بازی فعلا 10 هزار تومان است.البته اگر به تولید انبوه برسد کمتر هم خواهد شد.

آیا کسی شما را حمایت مالی کرده است؟

خیر تاکنون کسی منو حمایت مالی نکرده تمام هزینه هارا شخصا پرداخت کردم.البته به چند اداره مراجعه کرده ام که با بیمیلی از من استقبال کردن و قول سر خرم به من دادند.

کلام آخر شما....

  این محصول در فرآیند تولیدش قطعا اشتغال زیادی ایجاد می کند. در فرآیند آموزش تاریخ، در فرآیند فرهنگی و ... . امیدواریم هرکسی به هر نحوی که می تواند از این فرآیند حمایت کند تا بتوانیم مسیر فرهنگی بچه های این سرزمین، مسیرعلمیشان، به نحوی رقم بخورد که در آینده وقتی پا به سن می گذارند از گذشته پشیمان نباشند.

همچنین از مسئولین شهرستان کردکوی انتظار دارم از جوانان مثل من حمایت کنند تا بتوانیم موجب توسعه فرهنگی منطقه خود باشیم.


یعقوب محمودی چهارشنبه 19 مهر 1396 - 07:35 ب.ظ نظرات()