نمره اداره کل ثبت احوال گلستان ۲۰/کارتهای ملی معمولی در پایان سال ۹۶ از درجه اعتبار ساقط می شوند

پایان سال 97، پایان پروژه صدور کارت ملی هوشمند است

به گزارش سرویس اجتماعی النگ روستای زیبا ؛ حمید درخشان نیا پیش از ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه بازدید اداره ثبت احوال شهرستان کردکوی در گفتگو با خبرنگار گفت: پایگاه اطلاعات جمعیت کشور در سال 1370 تکمیل شده است که از نظر تجهیزات سخت افزاری، نرم افزاری و داده دائما بروزرسانی می شود.

نگهداری آخرین اطلاعات هویتی اشخاص در پایگاه اطلاعات ثبت احوال

وی با بیان اینکه آخرین اطلاعات هویتی اشخاص را در پایگاه اطلاعات ثبت احوال نگهداری می کنیم، افزود: از بدو تأسیس ثبت احوال از سال 1297 تاکنون اطلاعات بیش از 120 میلیون نفر ایرانی فوتی و زنده در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور ثبت شده است.

درخشان نیا بیان کرد: با پیشرفت و توسعه در دنیا شاهد فعالیت ثبت احوال نوین در ایران هستیم.

طرح جامع شناسایی ایرانیان درحال اجراست

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با عنوان اینکه همراه برای شناسایی ایرانیان طرح جامع شناسایی ایرانیان را اجرا می کنیم، اظهار داشت: صدور کارت ملی هوشمند در جهت اجرای طرح جامع شناسایی ایرانیان انجام می شود.

معاون وزیر با بیان اینکه پایگاه اطلاعات جمعیت کشور از نظر اطلاعات سببی و نسبی افراد درحال تکمیل و نهایی شدن است، گفت: بواسطه کارت ملی هوشمند در 200 هزار نقطه کشور و بیش از 120 اداره، وزارتخانه و نهاد عمومی و خصوصی بصورت برخط و آنلاین متصل هستیم و خدمات هویتی به مردم و نهادها ارائه می دهیم.

در ثانیه 6 هزار استعلام در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور انجام می شود

وی با عنوان اینکه در ثانیه 6 هزار استعلام در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور صورت می گیرد، افزود: مردم بواسطه کارت ملی هوشمند بصورت برخط و آنلاین در بانکها، دفاتر اسناد رسمی، تأمین اجتماعی، فرودگاه و… احراز هویت می شوند و سپس به آنان خدمت ارائه می شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: کسانی که تا پایان سال 1389 کارتهای ملی معمولی را دریافت کرده بودند تا پایان سال 96 مهلت دارند تا به دفاتر موردنظر مراجعه کرده و کارت ملی هوشمند دریافت کنند.

کارتهای ملی معمولی در پایان سال 96 از درجه اعتبار ساقط می شوند

درخشان نیا با بیان اینکه کارتهای ملی معمولی پس از پایان سال 96 از نظر قانونی از درجه اعتبار ساقط می شوند و مردم در صورت تمدید باید پروسه ای طولانی را طی کنند تا کارت های هوشمند ملی را دریافت کنند، اظهار متذکر شد: مردم درخواست صدور کارت ملی هوشمند را به روزهای پایانی موکول نکنند تا با مشکل مواجه نشوند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه ثبت احوال ظرفیت تولید ماهانه 2 میلیون کارت ملی هوشمند را دارد و مردم در زمان مقرر به دفاتر صدور کارت ملی هوشمند مراجعه کنند، گفت: با مراجعه زودهنگام مردم به دفاتر صدور کارت با ظرفیتی که ثبت احوال برای تولید کارت ملی هوشمند دارد می توانیم بموقع کارت ملی هوشمند صادر کنیم.

پایان سال 97، پایان پروژه صدور کارت ملی هوشمند است

وی تصریح کرد: پایان پروژه صدور کارت ملی هوشمند تا پایان سال 97 است.معاون وزیر با بیان اینکه مذاکرات فنی بصورت آزمایشی با بانکها، قوه قضائیه ودرحال اجراست که بزودی شاهد بهره برداری از کارت خواهیم بود، افزود: درحال حاضر بیش از 29 میلیون کارت ملی هوشمند به مردم تحویل داده شد که تا پایان سال 97 باید به 60 میلیون نفر خواهد رسید.

کارت ملی هوشمند کلید ورود به دولت الکترونیک است

درخشان نیا با عنوان اینکه کارت ملی هوشمند کلید ورود به دولت الکترونیک است، اظهار داشت: در آینده تمام کارهای اداری مردم بواسطه کارت ملی هوشمند انجام خواهد شد.

وی عملکرد اداره کل ثبت احوال استان را رضایت بخش دانست و گفت: در مجموع عملکرد استان گلستان نسبت به کشور بسیار خوب است و گلستان جزو استانهای موفق سازمان ثبت احوال است.

نمره اداره کل ثبت احوال استان گلستان 20 است

رئیس سازمان ثبت احوال کشور در پاسخ به این پرسش خبرنگار ما که اگر بخواهید به اداره کل ثبت احوال استان گلستان نمره ای دهید، چه نمره ای به آن اعطا می کنید؟ نمره اداره کل ثبت احوال استان گلستان 20 است.یعقوب محمودی چهارشنبه 10 آبان 1396 - 04:38 ب.ظ نظرات()