امادگی حمایت تسهیلاتی از طرح های سرمایه گذاری درکردکوی
✅جمالی فرماندارکردکوی درکارگروه اشتغال باحضور معاون اقتصادی استاندار:
✔️امادگی حمایت تسهیلاتی ازطرحهای سرمایه گذاری باتوجیه فنی_اقتصادی واشتغالزا
✔️جلسات هفتگی جهت تسریع وتسهیل روند
✅ به گزارش روابط عمومی فرمانداری کردکوی؛ ربیعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندارگلستان در جلسه کارگروه اقتصادی و اشتغالزایی شهرستان کردکوی با اشاره به اینکه در حال حاضر مهمترین موضوع اقتصادی و اجتماعی کشور ایجاد اشتغال است, گفت: برابر آمار دریافتی؛ شهرستان کردکوی با تحقق ۷۱% از سهمیه تعیین شده در سامانه رصد, بالاتر از میانگین تحقق سهمیه استان ( ۶۸% )می باشد. وی سهمیه تحقق یافته  سهمیه استانی اشتغال را بیش از ۱۳ هزار شغل عنوان کرد و اظهار داشت, سهمیه اشتغال استان ۱۹۴۰۰ نفر بوده که در برش های شهرستانی،بخشی و سازمانی تعریف شده است . 
وی ضمن قدردانی از تلاشهای بعمل امده در شهرستان گفت , برای کاهش نرخ بیکاری در استان نیازمند اشتغالزایی بیش از انچه که بعنوان سهمیه در نظر گرفته شده ، می باشیم
ربیعی افزود, مجموع اعتبارات اشتغالزایی استان در بخش های مختلف در سال جاری  حدود ۸۰۰میلیارد تومان است که تاکنون ۸۰% ان (۱۵۶۰ملیارد تومان) تخصیص و به بانکهای سطح استان ابلاغ شد.
معاون استاندار در بخش دیگری از سخنانش گفت: توسعه اقتصادی و افزایش سرمایه گذاری های اشتغالزایی اولویت اول امروز تا ده سال آینده کشور ایران است. 
معاون اقتصادی استاندار با اشاره به ضرورت ایجاد تعامل و همکاری بیشتر و بهتر بانکها با کارگروه اشتغال و متقاضیان دریافت تسهیلات گفت: در سند چشم انداز قانون برنامه ششم توسعه کشور دستیابی به بیکاری کمتر از ۸/۶در دستور کار است, در حالیکه نرخ بیکاری کشور ۱۲/۶ درصد و نرخ استان ۱۲/۷% می باشد . و تحقق این امر مستلزم هماهنگی و تلاش مستمر است.
وی آهنگ واگذاری تسهیلات اشتغالزایی به طرحهای دارای توجیه فنی _ اقتصادی در سطح استان را مطلوب ارزیابی کرد و در پایان اظهار امیدواری کرد؛ تا پایان سال مالی بتوانیم به اهداف از پیش تهیه شده دست یابیم.
گفتنی است؛ در آغاز این جلسه رهبری معاون اداره کل تعاون، رفاه و کار و امور اجتماعی نیز گزارشی از سیاستها و برنامه های کارگروه اشتعالزایی استان و نحوه واگذاری تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه, تسهیلات توسعه روستایی و سایر ظرفیت های تسهیلاتی توضیحاتی ارائه و به سوالات مطرح شده برخی از اعضای کارگروه شهرستان پاسخ گفتند.

 ضمنا در این جلسه فرماندار و اعضای کارگروه اشتغال شهرستان نیز گزارش از روند کار. اشتعال شهرستان و مسایل موجود ارایه کردند.


یعقوب محمودی چهارشنبه 13 دی 1396 - 03:42 ب.ظ نظرات()