نبود فضای بازی کودکان در روستای النگ کردکوی
النگ روستای زیبا:  کودکان روستای النگ شهرستان کردکوی با کمبود فضا و لوازم بازی و سرگرمی روبرو هستند.

ایجاد پارک کودک در محیط های روستایی رویایی کودکانه است که در برخی روستاهای کردکوی هیچگاه به واقعیت مبدل نمی شود و این گُل های زندگی همچنان باید در حسرت داشتن پارک روستایی باقی مانند.
متولی ایجاد پارکهای روستایی کیست؟
هر چند در شهرها، شهرداریها متولی ساخت پارکها و بوستانهای شهری هستند اما تامین این نیاز در روستاهای متولی خاصی ندارد و ساخت پارک روستایی در سایه دیگر مشکلات عدیده مناطق روستایی رنگ باخته و گم شده است.
کودکان سرمایه‌های آینده این مرز و بوم هستند و رسیدگی به امور آنها سبب گسترش شور و نشاط در جامعه خواهد شد.
ایجاد فضاهای آموزشی، فرهنگی و ورزشی یکی از بهترین هدایای مسئولان برای تقویت روحیه و ایجاد انگیزه برای سالم زیستن کودکان است و ایجاد پارک های کودک نیز یکی از این اقدامات بسیار مهم است. نیازی که مسئولین آن را نمی بینند.
کودکانی که بتوانند احساسات و عواطف شاد درونشان را بشناسند، می توانند آن را در سراسر زندگی خود حفظ کنند و شادی کودکان سبب تقویت روحیه، انگیزه و عزت نفس آنها می‌شود.
در صورت اختصاص اعتبار به دهیاری می توان وسایل بازی این پارکها را نوسازی و فضاهای جدید بازی نیز با همکاری مردم روستا احداث کرد .

 روستای 3700هزار نفری النگ در 3 کیلومتری شرق کردکوی واقع است .یعقوب محمودی سه شنبه 21 فروردین 1397 - 10:30 ب.ظ نظرات()
گزارش تصویری ازهفتمین روز جشن ملی نوروز در دهکده گردشگری روستای النگ شهرستان کردکوی
النگ روستای زیبا: درهفتمین روز فعالیت دهکده گردشگری بخش مرکزی کردکوی در روستای النگ ، استقبال بی نظیری ازسوی مسافران و مردم منطقه انجام گرفت. 

ادامه مطلب

یعقوب محمودی سه شنبه 7 فروردین 1397 - 11:34 ب.ظ نظرات()
گزارش تصویری ازجشن ملی نوروز در دهکده گردشگری روستای النگ شهرستان کردکوی
به گزارش بخش فرهنگی النگ روستای زیبا: جشن استقبال از بهار و نوروزباستانی به همت بخشداری و  سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در روستای النگ شهرستان کردکوی در حال  برگزار است

در دهکده گردشگری و نوروزی روستای النگ  در ایام عید برنامه های چون:  موسیقی زنده محلی،مسابقه، آئین های سنتی ،غذاهای محلی و نوروزخوانی توسط  روستاییان اجرامیشود .
ادامه مطلب

یعقوب محمودی جمعه 3 فروردین 1397 - 01:08 ق.ظ نظرات()