گزارش تصویری از دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گرگان
به گزارش النگ روستای زیبا: دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گرگان با حضور استاندارو مسئولین داخلی و خارجی افتتاح شد.دراین جشنواره ،صنایع دستی، هنرهای سنتی و سوغات،موسیقی سنتی و آیین ها،سیاه چادرها،آلاچیق عشایر و روستایی به نمایش گذاشته میشود.

ادامه مطلب

یعقوب محمودی چهارشنبه 30 آبان 1397 - 12:14 ب.ظ نظرات()
حال "مسکن مهر" شهرکردکوی اصلا خوب نیست
النگ روستای زیبا: شاید نوشتن از مشکلات مسکن مهر تکرار مکررات باشد! درد بزرگ‌تر آنجاست که از مردم تا مسئولین، همه به مشکلات آن واقف‌اند و بااین‌حال سکوت هولناکی پروژه مسکن مهر را فراگرفته و جز ساختمانهای غیر استاتندار، و نبود سیستم فتضلاب ،زوزه سگ‌های ولگرد،نداشتین درب ورودی ساختمانها، و خیابان‌ بدون آسفالت چیزی شنیده نمی‌شود... 

حالا می‌توان به خوبی درک کرد چرا مردم متقاضی زندگی درمسکن مهر نیستند. حالا ایمنی این واحدها علامت سوال شده و دیگر کسی نمی‌تواند پز استحکام و احداث بر اساس آیین نامه ۲۸۰۰ را بدهد.

کسی هم جوابگو نیست. دولتمردان دیروز سکوت پیشه کرده‌اند و مسوولان امروز حرفی برای گفتن ندارند. مهندسان ناظر هم قطعا راهی برای فرار از مسوولیت پیدا می‌کنند. شاید هم از فردا کمان انتقاد را به سمت یکدیگر نشانه بروند.

 سوال اینجاست : واحدهای مسکن مهر در حیطه اختیارات کدام دستگاه متبوع است؟

آنها که کلنگ مسکن مهر را در سال ١٣٨٦ به زمین زدند، می‌خواستند سالانه یک میلیون واحد مسکونی بسازند که بعد از چند سال واحد های را بدون آسفالت و پارک و مدرسه و مسجد و درمانگاه و ... تحویل دادند.

هیچکس سراغی از ایمنی این واحدها نگرفت تا پس از کشته شدن حداقل ۴۳۰ و مجروح شدن ۷۱۵۰ تن بر اساس آخرین آمارها در زلزله غرب کشور زنگ خطر به صدا دربیاید و زنگ موبایل مسوولان روی حالت بی صدا برود.

می‌گویند ۱۲ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در جریان زلزله کرمانشاه تخریب ۱۰۰ درصدی شده که بیشترین خسارات در بخش روستایی بوده اما میزان خسارات به مسکن مهر بسیار بیش از سایر نقاط شهری بوده و این در حالی است که قرار بود این واحدهای نوساز ۱۰۰ سال برایمان عمر کنند.

اگر بعضی مهندسان راه خلاف‌در این پروژه داشته اند یا برخی بازرسان با پیمانکاران مسکن مهر همدستی داشته اند چه کسی باید پیگیر مطالبات مردم باشد؟

در این شرایط باید مسئولین، پیمانکار یا پیمانکاران مسکن مهر در شهرستان کردکوی را احضار کند و آنها را بابت بی توجهی به اصول اولیه ساخت و ساز و به بازی گرفتن جان هزاران انسان بی گناه که با هزار مشقت اقدام به خرید سرپناهی برای خانواده خود کرده‌اند بازخواست کند. و از آنها بابت بی توجهی به وظایف اولیه خودشان که تامین امنیت سازه‌هاست پاسخ بخواهد؛ شاید این اقدامات عاملی شود برای جلوگیری از تکرار این اتفاقات در آینده.

ورودی  ساحتمان بدون درب

یکی از ساکنین مسکن مهرکردکوی : آسانسور  ساختمان‌ها راه نیفتاده و زانوهای خیلی از ساکنین آب آورده است، از مسئولین می‌خواهیم تنها یک‌بار به اینجا آمده و بدون آسانسور از  این ساختمان‌ها بالا بروند و برگردند.

 ساکنی دیگر: هیچ دیوار یا حصار مناسبی دور آن‌ها تعبیه نشده است؛و حیوانات مختلفی وارد محوطه و حتی وارد ساحتمان میشود. ساختمان‌ها درب ورودی ندارند و هرلحظه امکان وقوع یک حادثه وجود دارد؛حتی گاهی حیوانات وارد ساختمان میشوند.

 خانم 60 ساله ساکن مسکن مهر کردکوی: راه‌پله‌های غیراستاندارد هستند و حفاظی ندارند، یک پله 20 سانتی‌متر و دیگری 30 سانتی‌متر است.بوی تعفن فاضلاب در کیفیت زندگی ساکنین تأثیر مخربی گذاشته است.

 یک جانباز ساکن مسکن مهرکردکوی:

قشر ضعیفی از جامعه در این شهرک زندگی می‌کنند، از مسئولین انتظار داریم مشکلاتمان را رسیدگی کنند. پیمانکاران باید توسط دستگاه‌های نظارتی بازخواست شوند چراکه مردم انتظار دارند در مقابل پولی که پرداخت کرده‌اند واحد مناسب و امنی داشته باشند.

یکی دیگر از ساکنان مسکن مهر کردکوی:

برق، گاز،آب از مشکلات اصلی ماست/گاهی مجبوریم برای استحمام به خانه مادرم بروم. چرا که آب کافی نداریم.


 حال باید منتظر ماند و دید این پروژه ای که کلیدش با خوشحالی زده اما در ادامه راه هرچه پیش رفت درد و رنجش برای مردم باقی ماند چه سرنوشتی برای آن در شهر کردکوی می توان متصور بود؟!

پله های نیمه کاره رها شده
دفع فاضلاب /و ورودی ساختمان بدون درب

ادامه مطلب

یعقوب محمودی شنبه 26 آبان 1397 - 05:37 ب.ظ نظرات()
دوربرگردان جادهای گلستان، استقبال از مرگ است..
به گزارش النگ روستای زیبا، هر چند وقت یکبارنام استان گلستان ، تیتر صفحات حوادث روزنامه ها و خبرگزاری ها کشورمی‌شود.چرا؟!!!
استان گلستان با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی و قرار گرفتن در مسیر کریدورهای بین‌المللی شمال و شرق و شبکه بزرگراه‌های آسیایی مرکزی و نزدیکی به شبکه راه‌آهن شمال و جنوب (جاده و ریل) و حمل نقل هوایی از جایگاه ترانزیتی ممتازی برخوردار است اما به‌ رغم این جایگاه مهم در حمل‌ونقل کشور، همچنان راه‌های این استان ناامن و خطرناک است و روزانه در بسیاری از این جاده‌ها تصادفات خطرناکی رخ می‌دهد که جان انسان‌ها را می‌‌گیرد

(ماشین دو تن از مسئولان عالی کشور در مسیر کردکوی – گرگان بر اثر تصادف جان باختند)


مردم استان گلستان به وجود دوربرگردان‌های متعدد در بزرگراه‌های داخل و حتی خارج‌شهری عادت کرده اند. «دوربرگردان» یا «بریدگی»، راه‌حل خطرناکی برای گذر از یک سمت بزرگراه به سمت دیگر آن است. در طول جاده‌های استان 123 نقطه پُرحادثه شناسایی شده که متأسفانه سال گذشته تنها 48 نقطه آشکارسازی شده است.

چه کسی مسئول امنیت و جان مردم در جاده های ناایمن و حادثه خیز استان است؟

 (دوربرگردان سر خط روستای گرجی محله در بزرگراه کردکوی – گرگان)

این خطر ناشی از چیست؟

انحراف به چپ مخصوصا در بزرگراه‌ها خطرناک است، چون با این کار اتومبیل وارد محدوده‌ای می‌شود که در آن اتومبیل‌ها مجازند با سرعت بیشتر حرکت کنند.

در بزرگراه‌ها و معابری که طرفین آنها یا با مانع فیزیکی مانند جدول، ردیف درخت و مانند اینها یا با خط ممتد از هم جدا می‌شوند باندهای کندرو، تندرو و احیانا باند سبقت وجود دارد. اکنون تصور کنید اتومبیلی از مسیر کندرو بزرگراه قصد ورود به سمت دیگر بزرگراه از طریق دوربرگردان (بریدگی) و تغییر جهت حرکت دارد. پس باید مراحل زیر را پشت سر گذارد:

- انحراف به چپ در حین کاهش سرعت!
ورود به باند تندرو باند سبقت، در حین کاهش سرعت
توقف در باند سرعت یا سبقت در محل بریدگی!
ورود به باند تندرو در سمت مقابل با سرعت نزدیک به صفر با زاویه‌ای تقریبا قائمه! این زاویه برای اتومبیل‌های بزرگ مانند اتوبوس یا تریلر کاملا چشمگیر است.
-
بعلت کشاورزی بودن منطقه در فصل فعالیت کشاورزان و تردد ماشین آلات کشاورزی


ادامه مطلب

یعقوب محمودی جمعه 25 آبان 1397 - 02:20 ب.ظ نظرات()
نقش فرودگاههای محلی در توسعه گردشگری (فرودگاه محلی روستای مهترکلاته شهرستان کردکوی)
موقعیت خاص جغرافیای  شهرستان کردکوی ،وجود رشته البرزشرقی، چشم اندازهای زیبای درختان هیرکانی در چهارفصل سال،نزدیکی به سواحل خزر و خلیج گرگان، نواحی مناسب برای کوهنوردی، ظرفیت های اکوتوریستی منطقه دشت های زیبا و حاصل خیز وآثار تاریخی می تواند سهم بزرگی در توسعه گردشگری محلی داشته باشد..
درحال حاضر گردشگری به عنوان بزرگترین صنعت جهان امروز باتاثیرگذاری در سه بعد اقتصادی، اجتماعی و محیطی ضمن جلب مشارکت جامعه محلی در توسعه اقتصاد ملی با پتانسیل حفظ و حمایت از منابع طبیعی و محیط زیست باعث پایداری محیطی می شود.

 در بعد اقتصادی، گامی جهت کاهش فقربا توسعه مراکز اشتغال کوچک، افزایش و تغییر شکل منابع در معرض خطر به سمت منابع پربازده و همراه با سودمندی وتوزیع درآمد برمی دارد و در بعد اجتماعی نیز باعث کارآفرینی و جلوگیری از مهاجرت، ارتباطات بیشتر همشهریان با سایرجوامع و فرهنگ های متنوع و شناساندن هویت محلی و رفاه و نهایتا ایجاد توسعه شهری می گردد.

بر پایه گزارش سازمان جهانی گردشگری، ایران رتبه دهم جاذبه های باستانی و تاریخی را در جهان دارد و یکی از امن ترین کشورهای منطقه و جهان برای گردشگران خارجی و داخلی محسوب می شود

مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته ایران در افق چشم‌انداز ۱۴۰۴ به عنوان قطب گردشگری حلال در جهان، سالانه باید ۲۰ میلیون گردشگر خارجی را جذب کند. از سوی دیگر باید در سال ۲۰۲۵ از محل ورود گردشگران خارجی سالانه ۳۰ میلیارد دلار درآمد کسب کند. و با توجه به فرا سازمانی بودن صنعت گردشگری و نیاز به همکاری نهادها و وزارتخانه‌های مختلف، سازمان متولی فرودگاه‌های کشور نمی‌تواند خود را در این زمینه بدون وظیفه قلمداد ‌کند. علاوه‌بر سند چشم‌انداز، نگاهی به برخی تجربه‌های بین‌المللی نیز نشان‌دهنده این است که تجهیز فرودگاهی به این نشانه‌های فرهنگی و گردشگری بر استقبال مسافران نیز تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

حمل و نقل از ارکان اصلی صنعت توریسم می باشد و صنعت توریسم بعنوان یکی از مهمترین و پردرآمدترین منابع جهان بشمار می رود. سیستم حمل و نقل هوایی یکی از عمده ترین عناصر تشکیل دهنده صنعت گردشگری می باشد که بخشی از هزینه های گردشگران را به خود اختصاص می دهد.

پایانه ها (فرودگاه) به شکل امروزی مکانی است که وظیفه حمل ونقل مسافر(داخلی – خارجی) را از شهری به شهر یا استان یا کشور بر عهده داشته وهدف نهایی اش ارائه خدمات به مسافرین میباشد. حمل ونقل به منزله شریان های حیاتی کشورها وچشم انداز توسعه نمادی بنیادین شهری وبدیهی ترین نشانه های سطح توسعه در رویکرد گردشگری در منطقه به شمار می رود.از نگاهی دیگر حجم مبادلات جهانی ، لزوم توسعه ارتباطات وسرعت وحجم عملکرد بخش حمل ونقل را به گونه فزاینده ای هویدا می سازد در این میان حمل ونقل کالا ومسافر وگردشگری، فعالیت های زیر بنایی و زیر ساختی تلقی می شود .


ادامه مطلب

یعقوب محمودی دوشنبه 14 آبان 1397 - 07:10 ب.ظ نظرات()
راهپیمایی 13 آبان در شهرستان کردکوی برگزار شد
النگ روستای زیبا: همزمان با سراسر کشور راهپیمایی 13 آبان صبح امروز با حضور گسترده  مسئولان ،دانش‌آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم با شکوه‌تر از سال‌های قبل در کردکوی برگزار شد.

ادامه مطلب

یعقوب محمودی یکشنبه 13 آبان 1397 - 05:03 ب.ظ نظرات()
برداشت انار از باغات روستای سرکلاته شهرستان کردکوی
النگ روستای زیبا: باآغاز فصل پاییز ،اوایل ماه مهر برداشت انار از باغات روستای سرکلاته کردکوی آعاز می شود وتا اواخر ماه آبان ادامه دارد .

روستای سرکلاته در غرب استان گلستان واقع شده است


ادامه مطلب

یعقوب محمودی دوشنبه 7 آبان 1397 - 07:38 ب.ظ نظرات()
اطلاعیه سازمان ‌سنجش آموزش ‌كشور درخصوص نحوه توزیع كارت، آزمون عملی رشته‌های‌ تحصیلی نیمه‌متمركز علوم ورزشی و مربیگری ورزشی دانشگاهها
اطلاعیه سازمان ‌سنجش آموزش ‌كشور درخصوص نحوه توزیع كارت، تعیین زمان و مكان برگزاری آزمون عملی رشته‌های‌ تحصیلی نیمه‌متمركز علوم ورزشی و مربیگری ورزشی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و موسیقی نظامی در آزمون سراسری سال 1397

 پیرو اطلاعیه مورخ 97/07/18، بدین‌‌وسیله‌ نظر معرفی‌شدگان چندبرابرظرفیت رشته‌‌های تحصیلی نیمه‌متمركز علوم ورزشی و مربیگری ورزشی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و موسیقی نظامی در آزمون سراسری سال 1397 را به‌ نكات زیر معطوف‌ می‌دارد:

1-كلیه معرفی‌شدگان باید طبق برنامه‌ زمانی مندرج در این اطلاعیه اقدام نمایند.

2-به همراه داشتن اصل شناسنامه و یا كارت ملی برای كل داوطلبان در روز آزمون الزامی است.

3-با توجه به اینكه معرفی‌شدگان رشته‌های نیمه‌متمركز نیازی به انتخاب رشته مجدد نداشته و براساس اولویت‌بندی رشته‌های خود در فرم انتخاب رشته گزینش خواهند شد، لذا چنانچه قبلاً در رشته متمركز پذیرفته ‌شده باشند، در صورتی كه برای‌ انجام‌ مراحل‌ مختلف‌ مصاحبه، معاینه و یا آزمون عملی رشته‌ نیمه‌متمركز اعلام شده‌، مراجعه ‌نموده و در نهایت به عنوان پذیرفته‌شده ‌نهایی‌ هر یك از رشته‌های تحصیلی‌ نیمه‌‌متمركز اعلام‌ قبولی شوند، مطابق ضوابط قبولی‌ قبلی آنان‌ در رشته‌ متمركز لغو می‌گردد و منحصراً می‌بایست در رشته قبولی نیمه‌متمركز ثبت‌نام و ادامه تحصیل نمایند بدیهی است  امكان بازگشت و ادامه تحصیل این قبیل از پذیرفته‌شدگان در رشته قبولی متمركز میسر نمی‌باشد.

4-آزمون‌ عملی رشته‌‌های تحصیلی نیمه‌متمركز علوم ورزشی، مربیگری ورزشی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و موسیقی نظامی قابل تمدید، تكرار و یا برگزاری آن بصورت انفرادی برای هیچ داوطلبی و تحت هیچ شرایطی میسر نمی‌باشد.

5-كارت شركت در آزمون عملی رشته‌‌های تحصیلی نیمه‌متمركز علوم ورزشی و مربیگری ورزشی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و موسیقی نظامی در حوزهای برگزاری آزمون عملی تحویل داوطلبان خواهد شد. داوطلبان معرفی شده رشته‌‌های تحصیلی نیمه‌متمركز علوم ورزشی و مربیگری ورزشی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان لازم‌ است‌ با همراه داشتن لباس‌ و كفش‌ ورزشی‌ منحصراً در روزهای تعیین‌ شده‌ در حوزه برگزاری حضور یابند. بدیهی ‌است‌ در صورت ‌‌نداشتن‌ شناسنامه، كارت ملی، از داوطلب‌ مراحل معاینات و آزمون ‌عملی‌ و مصاحبه‌ به ‌عمل ‌نخواهد آمد.

یادآوری مهم : معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌‌های تحصیلی نیمه‌متمركز علوم ورزشی، مربیگری ورزشی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان باید از سلامت كامل جسمانی برخوردار بوده و بخصوص از سلامت قلبی و ریوی خود یقین داشته و آمادگی‌های لازم برای تستهای آزمون‌ عملی‌ دانشگاهها و موسسات آموزش عالی را داشته‌ باشند. با توجه به اینكه در محل حوزه برگزاری آزمون عملی معاینات پزشكی با نظارت پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام خواهد شد نیاز به همراه داشتن گواهی سلامت و ارائه گواهی تندرستی برای داوطلبان نمی‌باشد.

6-كلیه معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان وابسته به وزارت آموزش و پرورش علاوه بر شركت در آزمون عملی، می‌بایستی طبق اطلاعیه‌ای كه درخصوص معرفی­شدگان رشته­های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان در مرحله تكمیل ظرفیت آزمون سراسری سال 1397 در روز سه‌شنبه مورخ 97/09/06 توسط این سازمان اعلام می­گردد. برای شركت در مصاحبه تخصصی و بررسی صلاحیت‌های عمومی كه در دو قسمت مجزا توسط آموزش و پرورش برگزار خواهد شد شركت نمایند. در غیراینصورت به منزله انصراف فرد از ادامه گزینش تلقی می‌گردد، به عبارتی كلیه داوطلبان باید حائز شرایط مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های عمومی بوده تا در گزینش نهائی كه براساس ضوابط این سازمان در بهمن ماه انجام می‌گردد، باشند.

7-معرفی شدگان رشته‌های‌ نیمه‌متمركز دوره روزانه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان وابسته به وزارت آموزش و پرورش در صورتی كه در آزمون عملی شركت نموده و در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی در دوره فوق قرار بگیرند، حق ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسری سال 1398 را نخواهند داشت.

8-داوطلبانی كه در ردیف معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت رشته‌های فوق‌الذكر بوده و نسبت به پرداخت هزینه آزمون عملی در موعد مقرر اقدام ننموده‌اند، درصورت تمایل برای شركت در آزمون عملی می‌توانند جهت بررسی وضعیت خود با به همراه داشتن دو قطعه عكس و كارت شناسایی معتبر مطابق جدول ذیل به محل برگزاری آزمون و به نماینده سازمان سنجش مستقر در شهرستان برگزاری، مراجعه نمایند.

9-آزمون عملی ‌برای كلیه‌ معرفی‌شدگان‌ خانمها در روز پنجشنبه مورخ 97/09/01 و آقایان در روز جمعه مورخ 97/09/02 برگزار می‌گردد.

10- كلیه معرفی‌‌شدگان می‌بایست فقط ‌براساس برنامه زمانی طبق استان محل اقامت مندرج در جدول ذیل در آزمون عملی شركت نمایند.

11- معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت هر یك از رشته‌های‌ تحصیلی نیمه‌متمركز علوم ورزشی، مربیگری ورزشی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان باید علاوه بر مبلغ واریزی برای هزینه آزمون عملی (موضوع پرداخت 250.000 ریال در اطلاعیه مورخ 97/07/18)، بابت انجام معاینه پزشكی و تست‌های سلامت و تندرستی مبلغ 300.000 (سیصد هزار) ریال به شماره حساب 4001022603001582 و یا به شماره شبا IR760100004001022603001582  شناسه واریزی 385022674140107005100300340006  نزد بانك مركزی به نام درآمد اختصاصی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی قابل واریز در كلیه شعبات بانك‌ها (تكمیل فرم سانتا) واریز نموده و از ساعت 8:00 صبح به حوزه‌های برگزاری محل آزمون عملی به شرح جدول ذیل مراجعه نمایند. همچنین لازم است عبارت «بابت معاینه پزشكی و تست‌های سلامت و تندرستی» روی اصل فیش واریزی مبلغ 300.000 (سیصد هزار) ریال درج شود و آن را در روز آزمون تحویل حوزه آزمون عملی نمایند.

 

آدرس محل انجام معاینه پزشكی و آزمون عملی در رشته علوم‌‌ ورزشی، مربیگری ورزشی‌  و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان

استانهای محل اقامت داوطلبان

‌آدرس حوزه امتحانی و محل‌ مراجعه

تهران، البرز، قم و مركزی‌

کرج- حصارک- خیابان شهید بهشتی- میدان دانشگاه- دانشگاه خوارزمی- دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی. شماره تماس 34512001- 34579600 ( کد026) - داخلی 2430

آذربایجان‌ شرقی‌، آذربایجان‌ غربی ‌و اردبیل

‌تبریز- بلوار 29 بهمن- دانشگاه تبریز-دانشكده تربیت بدنی و علوم ورزشی.

 شماره تماس: 33393257-33393258 (كد041)

اصفهان‌، چهار محال‌ و بختیاری‌، یزد و كرمان

اصفهان- میدان آزادی-خیابان دانشگاه (هزار جریب) درب شرقی دانشگاه اصفهان- سالن ورزشی شهید بهرامیان.  شماره تماس: 37932571-37932196 (کد 031).

فارس، بوشهر،كهگیلویه‌ و بویراحمد و هرمزگان

شیراز- بلواردانشجو -میدان ارم-خوابگاه ارم-دانشكده علوم تربیتی دانشگاه شیراز- گروه‌ تربیت‌ بدنی و علوم ورزشی.سالن ورزشی 15 خرداد. شماره تماس: 36134674 – 36134630 (کد 071)

خراسان ‌شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سیستان ‌و بلوچستان‌

مشهد- میدان آزادی-دانشگاه‌ فردوسی‌ مشهد- دانشكده‌ تربیت‌ بدنی و علوم ورزشی.

شماره تماس: 38803467-38803465 (کد051)

گیلان، زنجان و قزوین

رشت- كیلومتر 10 جاده تهران- دانشكده‌ تربیت‌ بدنی دانشگاه گیلان.

شماره تماس: 33690816-33690685 (كد013)

كرمانشاه، همدان و كردستان

كرمانشاه- باغ ابریشم- دانشگاه رازی كرمانشاه- دانشكده تربیت‌ بدنی و علوم ورزشی.

شماره تماس: 34283272 (083)

خوزستان، لرستان و ایلام

اهواز- دانشگاه شهید چمران اهواز- دانشكده تربیت‌ بدنی و علوم ورزشی.

شماره تماس: 33369512 (کد 061)

مازندران، گلستان، سمنان

بابلسر- بلوار شهید ذوالفقاری-پردیس دانشگاه مازندران- دانشكده تربیت‌ بدنی و علوم ورزشی.

شماره تماس: 35302201-35302231 (کد 011).

تذكر مهم: به همراه داشتن یك قطعه عكس 4×3، لباس‌ و كفش‌ ورزشی‌، اصل شناسنامه و یا كارت ملی و اصل فیش هزینه تست‌های سلامت و تندرستی و انجام معاینه پزشكی به مبلغ 300.000 (سیصد ‌هزار) ریال در زمان آزمون عملی ضروری است. در غیر اینصورت از داوطلب‌ آزمون ‌عملی‌ به ‌عمل ‌نخواهد آمد.

 

12- معرفی‌شدگان ‌رشته‌‌ ‌‌‌‌تحصیلی موسیقی نظامی (كد 18610) ‌دانشگاه هنر (محل تحصیل پردیس كرج) – بورسیه ارتش جمهوری اسلامی ایران

كلیه داوطلبانی كه اسامی آنان به عنوان معرفی‌شده چند برابر ظرفیت ‌رشته‌‌ ‌‌‌‌تحصیلی موسیقی نظامی (كد 18610) ‌دانشگاه هنر (محل تحصیل پردیس كرج) – بورسیه ارتش جمهموری اسلامی ایران اعلام شده است و هزینه انجام آزمون عملی را در زمان مقرر پرداخت نموده‌اند ضرورت دارد برای شرکت در آزمون عملی با همراه داشتن یك قطعه عكس 4×3 و اصل شناسنامه و یا كارت ملی در روز جمعه مورخ 97/09/02 راس ساعت 8:00 صبح (برای تعیین نوبت)، دریافت كارت و شركت در آزمون عملی، به آدرس تهران- خیابان كریمخان زند-بین استاد نجات الهی و سپهبدقرنی- پلاك 204- سازمان سنجش و آموزش كشور مراجعه نمایند.

نحوه برگزاری آزمون موسیقی نظامی: تسلط لازم به یكی از سازهای بادی، چوبی یا بادی- برنجی، اركسترهای سمفونیك (به استثنای سازهای ضربی یا كوبه‌ای) و نیز تسلط به سرایش و شنوایی. همراه داشتن ساز تخصصی توسط داوطلبان ضروری است.

 داوطلبان گرامی می توانند سوالات خود را با سیستم پاسخگویی اینترنتی مندرج در سایت این سازمان به نشانی www.Sanjesh.org مطرح نموده و یا با  شماره‌ تلفن  42163  (پیش شماره 021) تماس حاصل نمایند.یعقوب محمودی یکشنبه 6 آبان 1397 - 04:01 ب.ظ نظرات()
اطلاعیه سازمان ‌سنجش آموزش ‌كشور درخصوص نحوه توزیع كارت، آزمون عملی رشته‌های‌ تحصیلی نیمه‌متمركز علوم ورزشی و مربیگری ورزشی دانشگاهها

اطلاعیه سازمان ‌سنجش آموزش ‌كشور درخصوص نحوه توزیع كارت، تعیین زمان و مكان برگزاری آزمون عملی رشته‌های‌ تحصیلی نیمه‌متمركز علوم ورزشی و مربیگری ورزشی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و موسیقی نظامی در آزمون سراسری سال 1397

1397/08/06

 پیرو اطلاعیه مورخ 97/07/18، بدین‌‌وسیله‌ نظر معرفی‌شدگان چندبرابرظرفیت رشته‌‌های تحصیلی نیمه‌متمركز علوم ورزشی و مربیگری ورزشی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و موسیقی نظامی در آزمون سراسری سال 1397 را به‌ نكات زیر معطوف‌ می‌دارد:

1-كلیه معرفی‌شدگان باید طبق برنامه‌ زمانی مندرج در این اطلاعیه اقدام نمایند.

2-به همراه داشتن اصل شناسنامه و یا كارت ملی برای كل داوطلبان در روز آزمون الزامی است.

3-با توجه به اینكه معرفی‌شدگان رشته‌های نیمه‌متمركز نیازی به انتخاب رشته مجدد نداشته و براساس اولویت‌بندی رشته‌های خود در فرم انتخاب رشته گزینش خواهند شد، لذا چنانچه قبلاً در رشته متمركز پذیرفته ‌شده باشند، در صورتی كه برای‌ انجام‌ مراحل‌ مختلف‌ مصاحبه، معاینه و یا آزمون عملی رشته‌ نیمه‌متمركز اعلام شده‌، مراجعه ‌نموده و در نهایت به عنوان پذیرفته‌شده ‌نهایی‌ هر یك از رشته‌های تحصیلی‌ نیمه‌‌متمركز اعلام‌ قبولی شوند، مطابق ضوابط قبولی‌ قبلی آنان‌ در رشته‌ متمركز لغو می‌گردد و منحصراً می‌بایست در رشته قبولی نیمه‌متمركز ثبت‌نام و ادامه تحصیل نمایند بدیهی است  امكان بازگشت و ادامه تحصیل این قبیل از پذیرفته‌شدگان در رشته قبولی متمركز میسر نمی‌باشد.

4-آزمون‌ عملی رشته‌‌های تحصیلی نیمه‌متمركز علوم ورزشی، مربیگری ورزشی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و موسیقی نظامی قابل تمدید، تكرار و یا برگزاری آن بصورت انفرادی برای هیچ داوطلبی و تحت هیچ شرایطی میسر نمی‌باشد.

5-كارت شركت در آزمون عملی رشته‌‌های تحصیلی نیمه‌متمركز علوم ورزشی و مربیگری ورزشی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و موسیقی نظامی در حوزهای برگزاری آزمون عملی تحویل داوطلبان خواهد شد. داوطلبان معرفی شده رشته‌‌های تحصیلی نیمه‌متمركز علوم ورزشی و مربیگری ورزشی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان لازم‌ است‌ با همراه داشتن لباس‌ و كفش‌ ورزشی‌ منحصراً در روزهای تعیین‌ شده‌ در حوزه برگزاری حضور یابند. بدیهی ‌است‌ در صورت ‌‌نداشتن‌ شناسنامه، كارت ملی، از داوطلب‌ مراحل معاینات و آزمون ‌عملی‌ و مصاحبه‌ به ‌عمل ‌نخواهد آمد.

یادآوری مهم : معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌‌های تحصیلی نیمه‌متمركز علوم ورزشی، مربیگری ورزشی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان باید از سلامت كامل جسمانی برخوردار بوده و بخصوص از سلامت قلبی و ریوی خود یقین داشته و آمادگی‌های لازم برای تستهای آزمون‌ عملی‌ دانشگاهها و موسسات آموزش عالی را داشته‌ باشند. با توجه به اینكه در محل حوزه برگزاری آزمون عملی معاینات پزشكی با نظارت پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام خواهد شد نیاز به همراه داشتن گواهی سلامت و ارائه گواهی تندرستی برای داوطلبان نمی‌باشد.

6-كلیه معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان وابسته به وزارت آموزش و پرورش علاوه بر شركت در آزمون عملی، می‌بایستی طبق اطلاعیه‌ای كه درخصوص معرفی­شدگان رشته­های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان در مرحله تكمیل ظرفیت آزمون سراسری سال 1397 در روز سه‌شنبه مورخ 97/09/06 توسط این سازمان اعلام می­گردد. برای شركت در مصاحبه تخصصی و بررسی صلاحیت‌های عمومی كه در دو قسمت مجزا توسط آموزش و پرورش برگزار خواهد شد شركت نمایند. در غیراینصورت به منزله انصراف فرد از ادامه گزینش تلقی می‌گردد، به عبارتی كلیه داوطلبان باید حائز شرایط مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های عمومی بوده تا در گزینش نهائی كه براساس ضوابط این سازمان در بهمن ماه انجام می‌گردد، باشند.

7-معرفی شدگان رشته‌های‌ نیمه‌متمركز دوره روزانه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان وابسته به وزارت آموزش و پرورش در صورتی كه در آزمون عملی شركت نموده و در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی در دوره فوق قرار بگیرند، حق ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسری سال 1398 را نخواهند داشت.

8-داوطلبانی كه در ردیف معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت رشته‌های فوق‌الذكر بوده و نسبت به پرداخت هزینه آزمون عملی در موعد مقرر اقدام ننموده‌اند، درصورت تمایل برای شركت در آزمون عملی می‌توانند جهت بررسی وضعیت خود با به همراه داشتن دو قطعه عكس و كارت شناسایی معتبر مطابق جدول ذیل به محل برگزاری آزمون و به نماینده سازمان سنجش مستقر در شهرستان برگزاری، مراجعه نمایند.

9-آزمون عملی ‌برای كلیه‌ معرفی‌شدگان‌ خانمها در روز پنجشنبه مورخ 97/09/01 و آقایان در روز جمعه مورخ 97/09/02 برگزار می‌گردد.

10- كلیه معرفی‌‌شدگان می‌بایست فقط ‌براساس برنامه زمانی طبق استان محل اقامت مندرج در جدول ذیل در آزمون عملی شركت نمایند.

11- معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت هر یك از رشته‌های‌ تحصیلی نیمه‌متمركز علوم ورزشی، مربیگری ورزشی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان باید علاوه بر مبلغ واریزی برای هزینه آزمون عملی (موضوع پرداخت 250.000 ریال در اطلاعیه مورخ 97/07/18)، بابت انجام معاینه پزشكی و تست‌های سلامت و تندرستی مبلغ 300.000 (سیصد هزار) ریال به شماره حساب 4001022603001582 و یا به شماره شبا IR760100004001022603001582  شناسه واریزی 385022674140107005100300340006  نزد بانك مركزی به نام درآمد اختصاصی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی قابل واریز در كلیه شعبات بانك‌ها (تكمیل فرم سانتا) واریز نموده و از ساعت 8:00 صبح به حوزه‌های برگزاری محل آزمون عملی به شرح جدول ذیل مراجعه نمایند. همچنین لازم است عبارت «بابت معاینه پزشكی و تست‌های سلامت و تندرستی» روی اصل فیش واریزی مبلغ 300.000 (سیصد هزار) ریال درج شود و آن را در روز آزمون تحویل حوزه آزمون عملی نمایند.

 

آدرس محل انجام معاینه پزشكی و آزمون عملی در رشته علوم‌‌ ورزشی، مربیگری ورزشی‌  و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان

استانهای محل اقامت داوطلبان

‌آدرس حوزه امتحانی و محل‌ مراجعه

تهران، البرز، قم و مركزی‌

کرج- حصارک- خیابان شهید بهشتی- میدان دانشگاه- دانشگاه خوارزمی- دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی. شماره تماس 34512001- 34579600 ( کد026) - داخلی 2430

آذربایجان‌ شرقی‌، آذربایجان‌ غربی ‌و اردبیل

‌تبریز- بلوار 29 بهمن- دانشگاه تبریز-دانشكده تربیت بدنی و علوم ورزشی.

 شماره تماس: 33393257-33393258 (كد041)

اصفهان‌، چهار محال‌ و بختیاری‌، یزد و كرمان

اصفهان- میدان آزادی-خیابان دانشگاه (هزار جریب) درب شرقی دانشگاه اصفهان- سالن ورزشی شهید بهرامیان.  شماره تماس: 37932571-37932196 (کد 031).

فارس، بوشهر،كهگیلویه‌ و بویراحمد و هرمزگان

شیراز- بلواردانشجو -میدان ارم-خوابگاه ارم-دانشكده علوم تربیتی دانشگاه شیراز- گروه‌ تربیت‌ بدنی و علوم ورزشی.سالن ورزشی 15 خرداد. شماره تماس: 36134674 – 36134630 (کد 071)

خراسان ‌شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سیستان ‌و بلوچستان‌

مشهد- میدان آزادی-دانشگاه‌ فردوسی‌ مشهد- دانشكده‌ تربیت‌ بدنی و علوم ورزشی.

شماره تماس: 38803467-38803465 (کد051)

گیلان، زنجان و قزوین

رشت- كیلومتر 10 جاده تهران- دانشكده‌ تربیت‌ بدنی دانشگاه گیلان.

شماره تماس: 33690816-33690685 (كد013)

كرمانشاه، همدان و كردستان

كرمانشاه- باغ ابریشم- دانشگاه رازی كرمانشاه- دانشكده تربیت‌ بدنی و علوم ورزشی.

شماره تماس: 34283272 (083)

خوزستان، لرستان و ایلام

اهواز- دانشگاه شهید چمران اهواز- دانشكده تربیت‌ بدنی و علوم ورزشی.

شماره تماس: 33369512 (کد 061)

مازندران، گلستان، سمنان

بابلسر- بلوار شهید ذوالفقاری-پردیس دانشگاه مازندران- دانشكده تربیت‌ بدنی و علوم ورزشی.

شماره تماس: 35302201-35302231 (کد 011).

تذكر مهم: به همراه داشتن یك قطعه عكس 4×3، لباس‌ و كفش‌ ورزشی‌، اصل شناسنامه و یا كارت ملی و اصل فیش هزینه تست‌های سلامت و تندرستی و انجام معاینه پزشكی به مبلغ 300.000 (سیصد ‌هزار) ریال در زمان آزمون عملی ضروری است. در غیر اینصورت از داوطلب‌ آزمون ‌عملی‌ به ‌عمل ‌نخواهد آمد.

 

12- معرفی‌شدگان ‌رشته‌‌ ‌‌‌‌تحصیلی موسیقی نظامی (كد 18610) ‌دانشگاه هنر (محل تحصیل پردیس كرج) – بورسیه ارتش جمهوری اسلامی ایران

كلیه داوطلبانی كه اسامی آنان به عنوان معرفی‌شده چند برابر ظرفیت ‌رشته‌‌ ‌‌‌‌تحصیلی موسیقی نظامی (كد 18610) ‌دانشگاه هنر (محل تحصیل پردیس كرج) – بورسیه ارتش جمهموری اسلامی ایران اعلام شده است و هزینه انجام آزمون عملی را در زمان مقرر پرداخت نموده‌اند ضرورت دارد برای شرکت در آزمون عملی با همراه داشتن یك قطعه عكس 4×3 و اصل شناسنامه و یا كارت ملی در روز جمعه مورخ 97/09/02 راس ساعت 8:00 صبح (برای تعیین نوبت)، دریافت كارت و شركت در آزمون عملی، به آدرس تهران- خیابان كریمخان زند-بین استاد نجات الهی و سپهبدقرنی- پلاك 204- سازمان سنجش و آموزش كشور مراجعه نمایند.

نحوه برگزاری آزمون موسیقی نظامی: تسلط لازم به یكی از سازهای بادی، چوبی یا بادی- برنجی، اركسترهای سمفونیك (به استثنای سازهای ضربی یا كوبه‌ای) و نیز تسلط به سرایش و شنوایی. همراه داشتن ساز تخصصی توسط داوطلبان ضروری است.

 داوطلبان گرامی می توانند سوالات خود را با سیستم پاسخگویی اینترنتی مندرج در سایت این سازمان به نشانی www.Sanjesh.org مطرح نموده و یا با  شماره‌ تلفن  42163  (پیش شماره 021) تماس حاصل نمایند.یعقوب محمودی یکشنبه 6 آبان 1397 - 04:01 ب.ظ نظرات()


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic